🚚 Spend $800 & Enjoy Free Shipping | ORDER BEFORE 11AM FOR NEXT DAY DELIVERY🚚

All Products

香港人個個都忙,尤其喺返工日子,根本無時間慢慢準備晚餐。呢個時候,高品質嘅凍肉牛扒同冷凍食品就成為好幫手!只需簡單解凍同煮一煮, 就可以煮到好有體面嘅晚餐,加埋一支紅酒,直頭係星級享受,啱哂又忙又追求生活品味嘅您。

食好西之選:Black Market 最正嘅凍肉網店

冰鮮牛扒邊度買最抵?無時間四周圍格價,又唔想俾人呃?咁 Black Market 就最啱您。我哋係專業嘅凍肉批發網店,提供多款凍肉食品同牛扒產品,包括高級凍肉、急凍牛扒同急凍海鮮,應有盡有,唔使去街市同人迫就買到。所有產品直接從外國農場、漁場或生產商採購,完全無中間人,唔使擔心價格浮動,亦保證食材安全,佛心價又高 CP 值,簡直重新定義咗食好西無需貴嘅可能性!

網上一 Click 直送家中

只需係我哋嘅網站揀您想買嘅冷凍食品,Click 幾下,就可以選購來自全球嘅優質凍肉牛扒同急凍食品,仲可以揀送貨上門或門市自取服務!買滿 HK$1,500 仲包免費送貨,一於約埋鄰居朋友一齊落單,大家齊齊食餐好啦!

常見問題

點解要揀 Black Market 嘅凍肉牛扒?

Black Market 嘅凍肉牛扒係來自世界頂級供應商,當中包括澳洲和牛、穀飼牛扒同草飼牛扒等,唔單止品質有保證,仲係以批發價發售,絕無中間人抽水,完全做到「平靚正」嘅真正水平。 

新鮮食品同冷凍食品點揀好?

好多人都認為新鮮食材先至係最好,但由於新鮮食材嘅存放期較短,通常多數都係嚟自香港附近地區。如果想食到外國入口嘅高質牛扒,急凍先係最理想。急凍牛扒唔單止保質期更長,仲可以保持食材衛生同安全,因為大部分細菌同微生物喺低溫環境中無法生存同繁殖,確保您食得安心。

買凍肉牛扒有冇優惠先?

優惠就梗係有啦... 我哋每個月都會有貨品大劈價,價錢相當貼地,務求做到「益街坊」,大家記得密切留意我哋個網站,同時訂閱電子報了解最新優惠。仲有,只要買滿 HK$1,500 就有免費送貨服務,啱哂繁忙嘅香港人。


Frozen Australian M1-2 Angus Ribeye Steak 4KG (16 x steaks)
Frozen Australian M1-2 Angus Ribeye Steak 4KG (16 x steaks)

Black Market/

Frozen Australian M1-2 Angus Ribeye Steak 4KG (16 x steaks)

Only 44 left in stock
$220.00/kg

$880.00

Frozen Australian M1-2 Angus Ribeye Steak 3KG
Frozen Australian M1-2 Angus Ribeye Steak 3KG

Black Market

Frozen Australian M1-2 Angus Ribeye Steak 3KG

Only 8 left in stock
$220.00/kg

$660.00

Frozen Wagyu Burger Patties 150g x 4 Patties
Frozen Wagyu Burger Patties 150g x 4 Patties

Black Market

Frozen Wagyu Burger Patties 150g x 4 Patties

Only 40 left in stock
$104.17/kg

$125.00 Regular price $500.00

Frozen Black Angus Beef Mince 1KG x 2
Frozen Black Angus Beef Mince 1KG x 2

Mulwarra

Frozen Black Angus Beef Mince 1KG x 2

Only 19 left in stock
$130.00/kg

$260.00 Regular price $776.00

【BUDGET FRIENDLY】Frozen Australian Grain Fed Ribeye 250g
【BUDGET FRIENDLY】Frozen Australian Grain Fed Ribeye 250g
Temporarily Out of Stock

Black Market

【BUDGET FRIENDLY】Frozen Australian Grain Fed Ribeye 250g

Only 0 left in stock
$259.00/kg

From $518.00 Regular price

Frozen Greenland Halibut Pieces (Skin Off) 1KG
Frozen Greenland Halibut Pieces (Skin Off) 1KG

Pacific Blue Seafoods

Frozen Greenland Halibut Pieces (Skin Off) 1KG

Only 35 left in stock
$198.00/kg

$198.00

【Buy More Save More】Frozen Cooked & Shelled Tiger Prawn Tails 1kg
【Buy More Save More】Frozen Cooked & Shelled Tiger Prawn Tails 1kg
Temporarily Out of Stock

Black Market

【Buy More Save More】Frozen Cooked & Shelled Tiger Prawn Tails 1kg

Only 0 left in stock
$125.00/kg

From $250.00 Regular price $500.00

Frozen Australian Angus M1-2 Tomahawk 600g
Frozen Australian Angus M1-2 Tomahawk 600g

Margaret River

Frozen Australian Angus M1-2 Tomahawk 600g

Only 48 left in stock
$330.00/kg

$198.00 Regular price $258.00

【BEST CHOICE】Frozen USDA Choice Ribeye Steak 250g
【BEST CHOICE】Frozen USDA Choice Ribeye Steak 250g
Temporarily Out of Stock

Black Market

【BEST CHOICE】Frozen USDA Choice Ribeye Steak 250g

Only 0 left in stock
$232.00/kg

From $464.00

Frozen Tasmanian Salmon Pieces 2kg
Frozen Tasmanian Salmon Pieces 2kg

Black Market

Frozen Tasmanian Salmon Pieces 2kg

Only 17 left in stock
$149.00/kg

$298.00 Regular price $388.00

Frozen Norwegian Salmon Pieces 1KG
Frozen Norwegian Salmon Pieces 1KG

Black Market

Frozen Norwegian Salmon Pieces 1KG

Only 2 left in stock
$118.00/kg

$118.00 Regular price $328.00

Frozen Whole Chicken 1.5 kg
Frozen Whole Chicken 1.5 kg

Black Market

Frozen Whole Chicken 1.5 kg

Only 15 left in stock
$85.33/kg

$128.00 Regular price $388.00

Frozen Australian Angus M1-2 Bone-in Set
Frozen Australian Angus M1-2 Bone-in Set
Temporarily Out of Stock

Margaret River

Frozen Australian Angus M1-2 Bone-in Set

Only 0 left in stock
$308.00/kg

$308.00 Regular price $648.00

Frozen Duck Breast 1KG
Frozen Duck Breast 1KG

Black Market

Frozen Duck Breast 1KG

Only 40 left in stock
$298.00/kg

$298.00 Regular price $388.00

60%OFF - Frozen Australian M1-2 Angus Ribeye Steak 4KG (16 x steaks)
60%OFF - Frozen Australian M1-2 Angus Ribeye Steak 4KG (16 x steaks)

Black Market/

60%OFF - Frozen Australian M1-2 Angus Ribeye Steak 4KG (16 x steaks)

Only 38 left in stock
$197.50/kg

$790.00 Regular price $1,316.00

Frozen Norwegian Salmon Pieces 5KG Box
Frozen Norwegian Salmon Pieces 5KG Box

Black Market

Frozen Norwegian Salmon Pieces 5KG Box

Only 7 left in stock
$588.00/kg

$588.00 Regular price $1,640.00

50%OFF - Frozen Australian M1-2 Angus Ribeye Steak 3KG
50%OFF - Frozen Australian M1-2 Angus Ribeye Steak 3KG

Black Market

50%OFF - Frozen Australian M1-2 Angus Ribeye Steak 3KG

Only 25 left in stock
$200.00/kg

$600.00 Regular price $1,200.00

Frozen Wagyu Beef Rib Bones 2kg
Frozen Wagyu Beef Rib Bones 2kg

Margaret River

Frozen Wagyu Beef Rib Bones 2kg

Only 26 left in stock
$144.00/kg

$288.00 Regular price $528.00

Frozen Australian Wagyu M2-3 Ribeye 1KG
Frozen Australian Wagyu M2-3 Ribeye 1KG

Black Market

Frozen Australian Wagyu M2-3 Ribeye 1KG

Only 41 left in stock
$398.00/kg

$398.00 Regular price $880.00

20%OFF - Frozen Black Angus Beef Mince 1KG x 2
20%OFF - Frozen Black Angus Beef Mince 1KG x 2

Mulwarra

20%OFF - Frozen Black Angus Beef Mince 1KG x 2

Only 19 left in stock
$120.00/kg

$240.00 Regular price $776.00

Frozen Australian Boneless Marbled Lamb Leg 2.0-2.2kg
Frozen Australian Boneless Marbled Lamb Leg 2.0-2.2kg
Temporarily Out of Stock

Marrunga Marble

Frozen Australian Boneless Marbled Lamb Leg 2.0-2.2kg

Only 0 left in stock
$201.82/kg

From $888.00 Regular price $1,398.00

50%OFF - Frozen Australian M1-2 Angus Striploin Steak 1KG(4 x steaks)
50%OFF - Frozen Australian M1-2 Angus Striploin Steak 1KG(4 x steaks)

Black Market

50%OFF - Frozen Australian M1-2 Angus Striploin Steak 1KG(4 x steaks)

Only 24 left in stock
$82.00/kg

$328.00 Regular price $1,400.00

10%OFF - Frozen Australian Angus M1-2 Tomahawk 600g - 10%
10%OFF - Frozen Australian Angus M1-2 Tomahawk 600g - 10%

Margaret River

10%OFF - Frozen Australian Angus M1-2 Tomahawk 600g - 10%

Only 54 left in stock
$330.00/kg

$198.00 Regular price $258.00

Frozen Whole Duck 1.8-2KG
Frozen Whole Duck 1.8-2KG

Black Market

Frozen Whole Duck 1.8-2KG

Only 18 left in stock
$149.00/kg

$298.00 Regular price $388.00

65%OFF - Frozen Australian Angus M1-2 T-bone Steak 400g
65%OFF - Frozen Australian Angus M1-2 T-bone Steak 400g

Margaret River

65%OFF - Frozen Australian Angus M1-2 T-bone Steak 400g

Only 37 left in stock
$295.00/kg

$118.00 Regular price $328.00

20%OFF - Frozen Whole Chicken 1.5 kg (Copy)
20%OFF - Frozen Whole Chicken 1.5 kg (Copy)

Black Market

20%OFF - Frozen Whole Chicken 1.5 kg (Copy)

Only 17 left in stock
$72.00/kg

$108.00 Regular price $388.00

20%OFF - Frozen Wagyu Beef Rib Bones 2kg
20%OFF - Frozen Wagyu Beef Rib Bones 2kg

Margaret River

20%OFF - Frozen Wagyu Beef Rib Bones 2kg

Only 28 left in stock
$120.00/kg

$240.00 Regular price $528.00

Frozen Australian Angus M1-2 Tomahawk 600g - 10%OFF
Frozen Australian Angus M1-2 Tomahawk 600g - 10%OFF

Margaret River

Frozen Australian Angus M1-2 Tomahawk 600g - 10%OFF

Only 57 left in stock
$330.00/kg

$198.00 Regular price $258.00